Jed na potkany – který si vybrat?

Na likvidaci potkanů se místo skutečných jedů používají bezpečné a spolehlivé rodenticidy. Nejčastěji se jedná o antikoagulanty – látky, které narušují srážlivost krve. V následujícím článku vám doporučím osvědčené „jedy“ na potkany a také poradím, kde se dají koupit. (pokračovat ve čtení)

Jed na myši – který je nejlepší?

K hubení myší se jedy v pravém slova smyslu nepoužívají. Nahradily je bezpečné a účinné rodenticidy. Nejčastěji se používají látky narušující srážlivost krve – antikoagulanty jako např. warfarin nebo pindon. V dnešním článku vám proto poradím, jaké „jedy“ na myši používat a kde se dají koupit. (pokračovat ve čtení)

Co obsahují nástrahy na myši, krysy a potkany?

Nástrahy na hlodavce neobsahují kyanid, rtuť ani arsenik. Místo nebezpečných jedů se už desítky let používají rodenticidy. Myši, krysy i potkany likvidují spolehlivě. Při správném používání jsou navíc bezpečné pro člověka i přírodu. (pokračovat ve čtení)

5 nejčastějších mýtů o hubení hlodavců

Existuje celá řada mýtů o hubení potkanů, krys a myší. Proto jsem se rozhodl odhalit jejich falešnou tvář. Možná vás překvapí, kolik „zaručených informací“ je ve skutečnosti holý nesmysl. (pokračovat ve čtení)

Jaké nemoci přenášejí potkani, krysy a myši?

V minulosti hlodavci přispěli k rozšíření několika smrtelných epidemií. I v současné době se však můžeme od divokých potkanů, krys nebo myší nakazit nebezpečnou infekční chorobou. Mnoho lidí toto riziko stále podceňuje, a tak jsem se rozhodl věnovat nemocem, které hlodavci přenášejí, samostatný článek. (pokračovat ve čtení)